Гра м'язами на світовій арені у виконанні США є шоу, призначеним в першу чергу для американської аудиторії

Прогнозувати за нинішніх обставин розвиток подій досить складно. Неприємно вискакувати з висновками, тим більше з обивательськими, коли курява ще висить стіною, і всі розуміють, що щось відбувається, але видно погано, і в основному чути поки чихання, а погані хлопці обережно обмацують себе, намагаючись визначити наявність і критичність пошкоджень.
Однак на обивательському рівні можна зробити деякі висновки.
Ідеальним тандемом для республіканців в США став би Президент Майкл Пенс і Віце-президент Пол Райан.
Знову ж, мій особистий прогноз в тому, що до цього справа і йде.
Бомбардування Томагавками, скидання "матері всіх бомб" на базу талібів в Афганістані і гра м'язами навколо Північної Кореї - це шоу, спрямоване на ... правильно! Американську аудиторію. В першу, другу, третю і якусь іншу чергу. Там, в США сьогодні головна проблема новообраного господаря Білого Дому.

Адміністрація Трампа не стане доводити справу до прямого зіткнення, проте налякати, особливо різким, хоч практично безболісним і чисто демонстративним застосуванням потужного зброї, здатне без будь-яких "якщо". Ну як якщо б чувак, від якого цього ніхто не чекав, несподівано бабахнув би особливо великою петардою в компанії, попередньо маякнувши сидячим поруч про необхідність остерегтися.

Росію про ракетний удар попередили за 6 годин, щоб вона забралася з авіабази. Само по собі Кремлю це неприємно і принизливо, але скоро його керівники постараються пред'явити Білому Дому цей крок як крок назустріч з метою мирного врегулювання. Росіяни вже прийняли гру, і починають обережно натякати на можливий злив Асада. Мало того, вчора в пресі прозвучала інформація щодо пропозицій Кремлю від Тіллерсона по розрулювання сирійської кризи, аж до надання Асаду притулку в Росії або Ірані.

А тим часом в Штатах, за димовою завісою, відбувається багато серйозних процесів. Розслідування компроментуючих зв'язків найближчого оточення Трампа з Росією ніхто не відміняв. Трамп уже примудрився привітати Ердогана з результатами референдуму, і на нього тепер з розкритими ротами дивляться очманілі від цієї витівки глави всіх європейських країн.

І ще. У Штатах розгортається рух за "м'який імпічмент" Трампа з заміною його на Пенса з Полом Райаном в ролі Віце-президента. Курява від військових маневрів покликана максимально відволікти увагу від внутрішніх процесів, і вона скоро вляжеться, а на подальшу ескалацію йти Трампу не дозволять. Уже не дозволили, про що свідчить фактичне перекладання "розрулювання" північнокорейської проблеми на плечі Китаю, і поновилися безмовні бомбардування Асадом міст і баз повстанців (хіба що без хімзброї).

Китай єдиний, хто здатний серйозно напоумити "секту Чучхе", і перш за все за допомогою економічного тиску. А американська військова армада залишиться в регіоні для заспокоювання розтривожених союзників США, таких як Японія і Філіппіни.

Я все це до того, що розраховувати всерйоз нам, Україні, як і раніше, слід лише на власні збройні сили. І докладати максимум зусиль для підйому власного рейтинг,у щоб привертати увагу не тільки як регіональна жертва російської агресії.

Коментарі